https://www.alibaba33.com/
Atsarginių kopijų kūrimas su PrestaShop

Atsarginių kopijų kūrimas su PrestaShop

Neseniai turėjome situaciją, kai dėl Lietuvoje populiariausio ir didžiausio „shared“ tipo hostingo (svetainių ir el. parduotuvių talpinimo paslauga) nesusišnekėjimo ir klaidos buvo prarastos pagrindinės atsarginės kopijos. Ar teko atkreipti dėmesį į tai, kad dauguma hostingo tiekėjų Lietuvoje tinkamai neinformuoja klientų apie tai kada ir kiek dažnai jie kuria atsargines kopijas?

Siūlome atkreipti dėmesį, kad dauguma jų laiko tik paskutinės savaitės atsarginę duomenų bazės kopiją ar praeitos nakties kopiją, o tai reiškia kad jeigu pakeitimus atliekate pakankamai dažnai arba klaidą pastebėsite per vėlai galite prarasti visus duomenis susijusius su savo el. parduotuve. Vartotojų duomenų bazės ar užsakymų praradimas yra skaudus įvykis bet kuriame el. parduotuvės savininkui, todėl kad taip nenutiktų būtina užkirsti kelią.

Duomenų bazės atsarginių kopijų kūrimas PrestaShop

Duomenų bazės atsarginę kopiją galite pasidaryti nemokamai ir be jokių papildomų modulių tiesiog iš PrestaShop administravimo.

db_kopija_prestashop

DB atsarginės kopijos langą atversite turėdami pilnas (SuperAdmin ar Administrator) teises ir nukeliavę į Išplėstiniai parametrai -> DB atsarg. kopija (angl. Advanced Settings -> DB Backup).

PrestaShop supažindina jus su būtinomis atsargumo priemonėmis ir papildomai perspėja, kad tai turėtų būti ne vienintelis būdas, kuriuo kuriate atsargines kopijas.

Screenshot_1

Paspaudę sutikimo su supažindinimu ir taisyklėmis mygtuką, sukursite atsarginę duomenų bazės kopiją savo PrestaShop elektroninės parduotuvės.

Automatinis failų ir duomenų bazės PrestaShop atsarginių kopijų kūrimas

Kaip žinia, patogiausia ir geriausia, kai atsarginės kopijos kuriamos automatiškai ir savarankiškai. Tam gali puikiai tikti Presto-Changeo modulis Automatic PrestaShop Backup.

Screenshot_2

Šio modulio pagrindinis funkcionalumas:

  • Automatinių kopijų siuntimas el. paštu.
  • Automatinių kopijų kūrimas ir saugojimas Amazon debesyje (angl. cloud). Galima pasinaudoti nemokama iki 5 GB vietos talpykla.
  • Saugoti atsargines kopijas jūsų pačių el. parduotuvės serveryje.
  • Pasirinkti, kuriuos failus ar katalogus norite saugoti atsarginė kopijoje. Paranku pašalinti ir neįtraukti besikeičiančios informacijos – kešo (angl. cache) katalogų ir pan.
  • Galima įkelti atsarginę kopiją ir atstatyti sistemą iš paties modulio, jei to prireiktų.
  • Atsarginė kopija gali būti suspausta arba ne. Rekomenduojame naudoti suspaustą variantą, nes taip sutaupysite daugiau vietos.

Nuoroda į modulį.