https://www.alibaba33.com/
PrestaShop 1.7 naujovės

PrestaShop 1.7 naujovės

Programuotojų bendruomenėje jau kuris laikas ne paslaptis, kad yra kuriama nauja, visiškai kitokia PrestaShop versija 1.7. Kokie šios naujosios versijos privalumai? Kokios naudos paprastiems el. parduotuvių savininkams ir kokie pasikeitimai mūsų laukia?

Naujoji PrestaShop versija iš esmės perdaroma ir keičiama dėl esamos architektūros trūkumų ir visas dėmesys sutelkiamas daugiausia į tas galimybes, kurios atsiras atnaujinus sistemą paaukojant suderinamumo su senomis versijomis sąskaita.

Nebesuderinami senųjų versijų šablonai

Vienas esminių pasikeitimų dėl techninių priežasčių yra senųjų šablonų nesuderinamumas. Tai reiškia, kad jeigu norėtumėte naujinti dabartinę PrestaShop naudojamą versiją į naujausią 1.7, turėtumėte iš esmės perrašyti ir per programuoti savo vartotojams matoma dalį (angl. frontend).

Iš verslo savininkų puses, atnaujinimas turės nemažos įtakos piniginių ir laiko kaštų atžvilgiu, todėl svarbiausius naujinimus vertėtų jau svarstyti šiandien, o resursus ir kaštus taip pat planuoti ilgalaikėje perspektyvoje.

PrestaShop puikiai supranta ir tikina, kad nėra didelės blogybės pasilikti ir naudoti senąją versiją, nes saugumo atnaujinimai kurį laiką dar bus leidžiami, tačiau orientuojamasi į naujas galimybes ir ateitį, kuri šiai sistemai, per darytai iš esmės, turėtų būti išties nebloga.

Nors ir dabar sutinkama dar senų 1.3 ar 1.4 versijų rinkoje, tokių parduotuvių savininkams anksčiau ar vėliau rekomenduojame atsinaujinti, nes neretais atvejais jų sistemoms yra programuojamas funkcionalumas už papildomus kaštus jau esantis standartiniame pakete ir ateinantis „by default“ iš pačios el. parduotuvės.

Iš programuotojų pusės, reikės prisitaikyti prie esminių pokyčių kuriant PrestaShop el. komercijos sprendimus bei prisitaikyti prie naujų technologijų: vietoje Smarty naudosime Twig šablonų karkasą ir pan.

Tiesa, modulių suderinamumas iš esmės turėtų nepakisti ir bent kurį laiką visi moduliai suderinami su naująją versija.

Naujasis 1.7 numatytasis šablonas „Starter“

Tačiau, nors ir naikinamas visiškas suderinamumas su senais šablonais, parduotuvių savininkai turėtų nenusvilti naujai sukurtu standartiniu šablonu, pavadintu Starter.

Naujas, minimalistinis el. parduotuvės šablonas leis sutelkti dėmesį į pačią prekybą be papildomų pagražinimų ar perdėto funkcionalumo, o programuotojams leis greičiau pristatyti norimus sprendimus. Naujasis šablonas yra lyg karkasas nuo kurio turėtų būti atsispiriama.

Jau dabar akies krašteliu galite žvilgtelėti į būsimą naująjį dizainą (nuotraukos pasididina ant jų paspaudus):

new-default-theme-home new-default-theme-productPrestaShop17_DefaultTheme_Checkout_Step2

Administravimo perdarymas ir tobulinimas

PrestaShop sutelkė didelį dėmesį į tai, kaip el. parduotuvių administratoriai naudojo sistemą lygi šiol bei iš esmės pasiryžo atnaujinti ir administravimo valdymą. Atlikus analizę nustatyta, kad daugiausia administratoriai praleidžia užsakymų, prekių redagavimo ir vartotojų puslapiuose.

Prestashop_menu_card_sorting

PrestaShop 1.7 versija pasitiks su iš esmės atnaujintu prekių redagavimo langu bei modulių diegimo ir valdymo langu. Taip pat nemažai dalių yra pervadinta, kad jos atitiktų labiau savo paskirtį, tarkime, CMS -> Pages, Price Rules -> Discounts, Manufacturers -> Brands ir kt.

Screenshot_4Pati meniu struktūra perdaryta ir suskirstyta į keletą loginių dalių:

 • Pardavimas (angl. sell) – kiekvienos dienos administratorių darbas susijęs su užsakymais, vartotojais, aptarnavimu ir statistika.
 • Tobulinimas (angl. improve) – viskas, ko reikia parduotuvės tobulinimui ir keitimui (dizainas, moduliai, mokėjimai).
 • Konfigūravimas (angl. configure) – parduotuvės ir administratorių nuostatos.

Palaipsniui planuojama atnaujinti ir įdiegti pakeitimus ir kitose svarbiausiose administravimo dalyse.

Vidiniai meniu punktai  papildyti ir pakeisti bei suskirstyti protingiau pagal dažniausiai naudojamus ir labiausiai reikalingus langus.

Nuo šiol atributai (angl. attributes) bei ypatybės (angl. features) sutelkiamos į vieną vietą. Tas pats atlikta ir su gamintojais (angl. manufacturers) bei tiekėjais (angl. suppliers).

Widget naudojimas

Labai panašus naujas funkcionalumas į WordPress sistemos naudojamus įskiepius. Nuo šiol moduliai galės tiesiog atvaizduoti turinį šablonuose. Įskiepiai galės prisijungti prie bet kokios įskiepių vietos sistemoje, tai suteiks paprastumo šoninėms juostoms, viršutinėms ir apatinėms svetainių dalims, kurių funkcionalumas turėtų prasiplėsti bei jų valdymas supaprastėti.

Kitos naujovės

 • Mokėjimo modulių sistemos per darymas. Nuo šiol mokėjimo moduliai techniškai veiks kitaip – geresnis ir labiau konversijoms optimizuotas krepšelio puslapis.
 • Naudojamas Symfony programinis karkasas: efektyvesnis, moduliaresnis ir geresnis programinis kodas, taikymasis prie bendrų tendencijų programavimo srityje
 • Nauja vertimų sistema. Nebereikės po dešimt kartų versti to paties žodžio „saugoti“ ar pan.
 • Modernumas, greitumas. Dėl naujų technologijų ir naudojamų architektūrinių sprendimų sistema bus greitesnė ir efektyvesnė.

Taigi, kokie yra naujos sistemos pranašumai ir kuo ji bus geresnė?

 • Labiau struktūrizuota, geresnė ir efektyvesnė techninė bazė sudėtingiems sprendimams ir projektams. Galų gale tai leis sutaupyti el. parduotuvių kūrimo kaštų ar sprendimus pritaikyti universaliau ir tinkamiau.
 • Naujas administratoriaus dizainas padėsiantis efektyviau valdyti el. parduotuvę, greičiau informaciją rasti, apdoroti ir keisti.
 • Patogesnis modulių diegimas ir naudojimas, įskiepių integravimas į sistemą suteiks paprastumo sistemai valdyti ir jos dalims konfigūruoti.
 • Į pardavimus orientuotas standartinio šablono apsipirkimo (angl. checkout) procesas
 • Efektyvumas, greitumas  ir senų problemų šalinimas.

PrestaShop 1.7 versijos trūkumai šiai dienai

Visi trūkumai daugiausia orientuoti į dabartinius el. parduotuvės savininkus.

 • Reikės turėti stiprią programuotojų komandą, gebančią prisitaikyti prie pasikeitimų atsiradus naujai sistemai.
 • Brangios investicijos į atsinaujinimą ir šablonų priderinimą naujai versijai.

Taip pat išėjus šios svetainės naujinimams labai aiškiai pasirodys, kurios programuotojų komandos dirbo teisingai ir pagal visas priimtas PrestaShop taisykles, o kurie dirbo atmestinai bei greituoju būdu – tai tiesiog atsilieps atnaujinimo kainai.

PrestaShop 1.7 versija turėtų būti išleista dar šiemet.